Usermode Font Driver Host nedir?

ghostdead11 (62) 7 yıl önce sordu

Görev yöneticinde bundan 2 tane çalışıyor,birisi SYSTEM tarafından diğeride UMFD-10 tarafından çalışıyor.Bunlar nedir?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Usermode font driver isminden de anlaşılacağı gibi font ile ilgili bir işlemi barındırıyor.

Usermode font driver fontdrvhost.exe altında çalışıyor ve bilgisayardaki font (yazı stili) işlemlerini yönetiyor.Bu olağan bir durum.Şuanda kontrol ettiğimde kendimde de çalıştığını gördüm.Eğer sizdeki exe işlemi yüksek RAM veya CPU kullanmıyorsa şüphelenecek bir durum olmayacaktır.