uzmanim.net'de güvenilirlik nedir?

alattincakir (43) 10 yıl önce sordu

uzmanim.net'de kullanıcı adlarının yanında yerlan sayıların anlamı nedir, Güvenilirlik nedir? Güvenilirlik nasıl arttırılır? Faydaları nelerdir?

Toplam 2 cevap

EceKoc (834) 10 yıl önce cevapladı

        Güvenilirlik, zor kazanılan ve sizin ne kadar güvenilebilir olduğunuzu gösteren, diğer üyelerin sayesinde kazandığınız puandır. Sitenin temel kullanımında; cevap yazmak, soru sormak gibi özellikler için güvenilirlik puanı gerekmemektedir. Fakat puan kazandıkça başka ayrıcalıklar kazanabileceksiniz. Puan kazanmanızın temel yolu iyi, nitelikli sorular sormak ve yararlı cevaplar vermektir. Diğer üyeler sizin gönderilerinize oy vererek güvenilirlik kazanmanızı (veya kaybetmenizi) sağlayacaklardır.

  • Cevabınız yukarı oylandığında        +10 puan
  • Sorunuz yukarı oylandığında          +5 puan
  • Sorunuz favori olarak eklendiğinde      +1 puan
  • Cevabınız doğru olarak kabul edildiğinde     +15 puan (Kabul eden kullanıcıya da +2 puan)
  • Sorunuz aşağı oylandığında          -2 puan
  • Cevabınız aşağı oylandığında        -2 puan (Oylayana da -1 puan)
yunusemre2344 (54) 10 yıl önce cevapladı

Güvenilirlik hayatın her alanında önemli. Özellikle zararlı yazılımların, virüs vb. her türlü olumsuzlukların cirit attığı internet gibi sanal ortamlarda kat be kat daha çok önem kazanıyor. Bu bakımdan ne kadar üzerinde durulsa yeridir...