Uzmanim.net de puan nasıl kazanılır, Uzmanim.net Puan sistemi nedir?

birhanbirtane (8) 8 yıl önce sordu

Arkadaşlar 50 tane soruya cevap verdim hiç puan gelmedi puan nasıl kazanılır?

Uzmanim.net de puan nasıl kazanılır, Uzmanim.net Puan sistemi nedir?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

Uzmanim.net te Puan(ayrıcalık) aşağıdaki yollar ile kazanılabilir.

  • Cevabınız olumlu yönde oylandığında +10 güvenilirlik
  • Sorunuz olumlu yönde oylandığında +5 güvenilirlik
  • Cevabınız doğru cevap olarak kabul edildiğinde +15 güvenilirlik (Kabul edene de +2 güvenilirlik)
  • Kendi sorunuza yazdığınız cevabı kabul ettiğinizde +3 güvenilirlik
  • Sorunuz favorilere eklendiğinde +1 güvenilirlik
  • Sorunuz olumsuz yönde oylandığında -2 güvenilirlik
  • Cevabınız olumsuz yönde oylandığında -2 güvenilirlik (Oylayana da -1 güvenilirlik)

Ayrıca şöyle bir durum var.Siz herhangi bir başlığa cevap, çözüm paylaştığınızda size puan gelmez.Eğer soruyu soran kişi sizin sorunuzu onaylar ise size puan gelebilir.Ayrıca cevabınız yukarıya oylandığında da puan kazanırsınız.