Uzmanim net ile ilgili: soruları kimler düzenliyor?

adils (136) 3 yıl önce sordu

Ben soru sorunca soru başlığı ya da soru içeriği değişiyor. Bunu kimler yapıyor?

Toplam 4 cevap

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Moderatör arkadaşlar soruları daha anlaşılır ve ulaşılabilir yapmak için düzeltiyorlar. "Yardım", "Bir bakar mısınız" gibi başlıklar uzmanim.net formatına uygun değil. Bu sebepten bu tür soruları düzenliyorlar.

omercik (9418) 3 yıl önce cevapladı

Moderatörler yapıyor. Google'ın kurallarına uyabilmek için soru başlıkları ve etiketleri düzgün olmalı. Mesela "şu konuyla ilgili bişey sorcam" diye başlık atarsan bunu değiştiririz. Bunun yerine "uzmanim.net'te şu nasıl yapılır?" diye sorman gerekiyor.

YANLIŞ: instagramım kapandı lütfen yardım edin

DOĞRU: Instagram hesabım kapatıldı. Ne yapmalıyım?

YANLIŞ: messenger hakkında biri bana yardımcı olsun

DOĞRU: Messenger'da şu (ne sormak istiyorsan) nasıl yapılır?

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Nasıl yani, daha açarmısın konuyu ? Türkçeye özen göstermelisin, moderasyön ekibi yapıyor olabilir.

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Uzun başlıklar veya uyumsuz başlıklar yüzünden bunları değiştiriyoruz yani bazen soruyuda başlık olarak yazıyorsunuz ondan dolayı bizde uygun bir başlık yazıyoruz