uzmanim.net virüs uyarısı "Tehdit engellendi"

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

Uzmanim.net 'de arama yaptım ve Avast Free Antivirüs uyarı verdi. Bir şey olurmu?

Edit: Bu linke giriş yapmak istediğimde bağlantı sıfırlandı diyor.

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Sayfada bazı VB script kodları var. Avast False possitive denen yanlış uyarı yapmış. Ben şu URL'den durumu bildirdim:
https://www.avast.com/report-a-url.php

Avast bu gibi durumları hızlı çözüyor. Cevap geldiğinde buraya tekrardan yazarım.

Düzenleme:

Avast'tan cevap geldi. Hatayı düzelttiklerini söylediler. Artık ilgili sayfanın Avast tarafından virüslü olarak görülmemesi gerekiyor @toprak34

toprak34 6 yıl önce

@alattin tamam abi, saol

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Söz konusu URL'de bazı script'ler var. Avast onlardan birtanesini zararlı olarak algılamış olabilir belki