v9 sorunu ve çözümü!

esty (-48) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarınıza bir program, program eklentisi..vb yükledikten sonra ana sayfanız olarak tarayıcınıza yerleşen bu beladan kurtulmak için?

Toplam 1 cevap

esty (-48) 7 yıl önce cevapladı

 Bu beladan kurtulmak için;

- Öncelikle yüklediğiniz toolbarı, kullandığınız tarayıcıdan kaldırın.
- Ana sayfanızı "google.com.tr" ya da her ne olmasını istiyorsanız tarayıcınızın ayarlarından ayarlayın.

Sorun halen daha çözülmediyse, tarayıcı başlangıcında yine V9 Web Siteleri Portalı ile karşılaşıyorsanız;

- Masaüstünüzde kullandığınız tarayıcının kısa yoluna: Sağ tık > Özellikler yaptıktan sonra açılan pencerede "Hedef" yazan komut satırının en sonuna gelin. İkinci(En sağdaki) tırnak işaretinden sonra kalan kısmı silin. (www.v9.com/fft/fft_1329683619_134443 gibi bir adres olacak)
- Ayarları kaydedip pencereyi kapatın (Uygula > Tamam)

Windows 7 kullanıcısı iseniz ve görev çubuğunda tarayıcınızın simgesi varsa;

- Simgeye sağ tıklayın
- Açılan menüde tarayıcı ismine sağ tıklayın > Özellikler tıklayın.
- Sonra yukarıdaki gibi hedef kısmının en sonundaki adresi silin.

 .exe" den önceki kısımı ellemeyin, sadece sarı ile işaretli kısmı silin.

w7 işletim sisteminde görev çubuğundaki kısa yolu ayarlama

Ve ufak bir ekleme: "Adımları uyguladıktan sonra hala sorun devam ediyorsa ana sayfa ayarınızın V9 olmadığına emin olun. Tarayıcınızın ayarlarından Google'ı tekrar ana sayfanız yapmayı unutmayın."

temmuz 7 yıl önce

Hedef hanesinin sonundaki adresi silme yerine tarayıcı kısayolunu silerek uygulama exe'sinden yeni bir kısayol oluşturmakta olabilir. Hatta bu yol daha kolay gibi (En azından anlatımı daha kolay)

esty 7 yıl önce

Sizde haklısınız banada boyle kolay geldi,