Var olan html dosyalarini Visual Studio ile acip Layout Eklemek

tukle (5) 9 yıl önce sordu

Daha onceden olusturulmus html dosyalarini Visual Studio ile acip bu dosyalara layout uygulamam mumkun mu ?

Toplam 1 cevap

cemkara (4215) 9 yıl önce cevapladı

HTML dosyalarının asp.net MVC viewlerinden çok farkı yoktur.

Bir HTML sayfasını View'e çevirmek için   ve buna Layout uygulamak için

HTML içindeki html, head, body etiketlerini temizleyin. Çünkü bunlar layouttan gelecektir.

Uzantısını  cshtml veya hangi dili kullanıyorsanız ona uygun değiştirin

@{
Layout="layout.cshtml"
}

ifadesini sayfanın üstüne yerleştirin.

Temel Html etiketlerini temizlemeden Layout uygulayamazsınız.