Vb.net Webbrowser Class'lı Bir Butona Tıklattırma

mehmetbey (5) 4 yıl önce sordu

Merhaba Bir Yerde malesef takıldım, Yardımcı olucak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim.

Webbrowser'da İdsi Olmayan bir butona click uygulattırmak istiyorum ama sadece class var
nasıl yapabilirim
teşekkürler şimdiden.

Toplam 1 cevap

infinity (402) 4 yıl önce cevapladı
Private Sub WebBrowser1_DocumentCompleted(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.WebBrowserDocumentCompletedEventArgs) Handles WebBrowser1.DocumentCompleted
        For Each element As HtmlElement In WebBrowser1.Document.GetElementsByTagName("input")
            If element.GetAttribute("value") = "Buton_metni" Then
                element.InvokeMember("click")
            End If
        Next
End Sub

Bu şekilde yapılabilir.

mehmetbey 4 yıl önce

Teşekkür Ederim

mehmetbey 4 yıl önce

Birde şöyle bir yerde takıldım bunada yardımcı olursanız minettar olurum

mehmetbey 4 yıl önce

aynı şekilde vb.net webbrowser textboxa veri aktarmak istiyorum textboxun idsi var ama sitedki id durmadan değişiyor input denedim ama o inputtan iki tane var class denedim ondanda iki tane var isterseniz sitedki kodu atayım size daha iyi anlarsınız