.vbs dosya uzantısı icin bir komut dosyası altyapısı yok

abdullah53 (35) 4 yıl önce sordu

bilgisarayımda oyun oynarken .vbs dosya uzantısı ıcın bır komut dosyası altyapısı yok hatası alıyorum yardımcı olurmsuunuz bu hep 5 sny de bır gelıyor -https://hizliresim.com/gbLz1N- resimde burda yardımcı olurmsuunuz

Toplam 3 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Daha önceden @hakan bir çözüm paylaşmıştı dilersen altdaki linkden çözüme gide bilirsin.

.vbs dosya uzantısı icin bir komut dosyası altyapısı yok

abdullah53 4 yıl önce

reis onları denedımde devam edıyo ondan sordum.

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve aşağıda ki kodları sırasıyla girin;
Sisteminin 64 bit olduğunu varsayarak;
cd "%systemroot%\SysWow64"

regsvr32 jscript.dll
regsvr32 vbscript.dll

CMD'yi tekrar açın ve sfc/scannow
Bitmesini bekleyin, eğer hata alırsanız sistemi güvenli modda çalıştırırak tekrar deneyin.( Tarama uzun sürebilir )

Edit : Bu yöntemi denemişsin ve olmamış, bunun dışında bu sorunu çözecek bri şey bilmiyorum maalesef, Format atmayı deneyebilirsin.

dogancanyr (1) 1 yıl önce cevapladı

Kayıt Defteri Düzenleyicisine girin .

Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\.vbs bu konuma gidin

.vbs dosyasına tıklayın bir kez .

Her şeyi silin sağ taraftan

Bir tanesi silinmeyecek yani (Varsayılan) ona çift tıklayın

Her şeyi silin içindeki sonra İçine VBSFile yazın .