.VBS konuşma dilini Türkçe yapma???

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

Konuşan virüs şakası yaptım ama İngilizce konuşuyor. Yani A harfini Ey [okunuşu öyle ne yazayım :) ] diye okuyor. Bunu nasıl değiştirebilirim? Not defterinden yazdım kodları .VBS olarak kaydedince böyle okuyor

Mesela: Toprak kelimesini "Tapırağk" gibi birşey diye okuyor :)

İşletim sistemi: Windows 10                                                                                                                                                @alattin

mutecessis 6 yıl önce

kullandığın programın adı nedir ? @toprak34

toprak34 6 yıl önce

@mutecessis program yok ama not defterindeki vbs yi diyorum :)

Toplam 1 cevap

mutecessis (216) 6 yıl önce cevapladı

Emin değilim ama codeci türkçe karakterleri destekleyen bir formata ayarla ,metinde utf 8 codeci türkçe karakterleri destekliyor ses dosyalarındada böyle bir seçenek vardır sanırım.