Veritabanından en yüksek 10 değeri almak

yumuklusucurta (89) 6 yıl önce sordu

İstediğim şey veritabanından üyelerden uye_puan sütunundaki değeri en yüksek olan 10 kişiyi çekmek istiyorum.
Php ve mysql kullanıyorum @alattin

krsn 6 yıl önce

sondan veri sıralama var kodları hatırlamıyorum ama idleri yükseek olanları cek limit 10 yap ya bunu kullan "SELECT * FROM tablu ORDER BY id DESC LIMIT 10"

yumuklusucurta 6 yıl önce

Limit 10 ve senin dediğin order bu id desc dediğin iki seyide biliyorum fakat bana uye_puan sütunundaki en yuksek 10 üyeyi çekmem lazım

Toplam 2 cevap

yumuklusucurta (89) 6 yıl önce cevapladı

@alattin abi sizin verdiğiniz kod çalışmadı daha önce neden aklıma gelmedi ama sql kodumu şunu ekleyince çalıştı;

ORDER BY uye_puan DESC LIMIT 10

alattin 6 yıl önce

MySQL yazmışsın, ona dikkat etmemiştim. MS SQL için yazmıştım o yüzden çalışmamış. Bilgi olsun diye cevabıma ekleyeyim

yumuklusucurta 6 yıl önce

Genede cevabın için teşekkür ederim @alattin abi bu arada artık soruları tam detaylı olarak soruyorum. 😂

alattin 6 yıl önce

@yumuklusucurta kendini geliştirdin, tebrikler :)

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Şu SQL kodu işini görecektir, sen kendine göre düzenlersin:

MS SQL

select top 10 * from Uye_Puan order by Puan desc

MY SQL

select * from Uye_Puan order by Puan desc LIMIT 10