Viber yurtdışında ücretli mi?

ali (117) 9 yıl önce sordu

Merhaba,

Ben Android cep telefonumda Viber kullanıyorum. Viber yurtiçi konuşmalarda karşıdaki kişide de Viber varsa ücretsiz olarak konuşmaya olanak sağlıyor. Yani Viber-to-Viber konuşmak ücretsiz.

Yurtdışına çıktığımda ücretsiz olarak Viber kullanmaya devam edebilecek miyim?

Viber yurtdışında ücretli mi ücretsiz mi?

Toplam 1 cevap

EceKoc (834) 9 yıl önce cevapladı

Viber mobil uygulaması, ücretsiz olarak mobil cihazlar arasında mesaj yollama ve telefon konuşması yapabilmenizi sağlar. Viber konuşmalarındaki ses kalitesi, normal telefon konuşmasındaki ses kalitesinden daha fazladır.

Eğer Wi-Fi yerine 3G gibi bir teknoloji kullanırsanız, sizden yalnızca internet ücreti alınacaktır. Viber konuşmaları için ekstra bir ücret talep edilmeyecektir. Özellikle yurtdışına çıktığınızda, buna uygun bir veri paketiniz yoksa kesinlikle Wi-Fi kullanmanızı öneriyorum.

Yurtdışında Viber kullanımı ücretsizdir. Fakat Viber kullanmayan normal bir kişiyi aradığınızda ufak bir meblağ telefon faturanıza yansıtılacaktır. Bunun dışında, yurtdışında Viber-to-Viber telefon konuşmaları tamamen ücretsizdir.