Vidivodo gibi sitelerden video izlersek virüs bulaşır mı?

hilalcelik46 (7) 4 yıl önce sordu

Vidivodo gibi video sitelerinden sadece videoz izlersen virus bulasir mi? Bulasirsa telefondaki kisisel verilere ulasabilirler mi yada alabilirler mi?

Toplam 3 cevap

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce cevapladı

Vidivodo , YouTube gibi video yükleme / izleme sitesidir. Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum..

Sadece videolardaki reklamlara dikkat edin ; reklamlara tıklayınca pop-up gibi tarayıcı virüsü bulaşmasın.

( reklam engelleyici uzantılar kullanabilirsiniz )

Başlı başına herhangi bir sıkıntı olmaz ; içiniz rahat olsun..

omercik (9418) 4 yıl önce cevapladı

Sadece izlemekle virüs bulaşmaz.

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Güvenilir sitelerden izleen videolar ile bilgisayara virüs bulaşmaz. https://www.vidivodo.com/  da güvenilir bir sitedir.

Özelden sorduğunuz soruya gelirsek; diyelim ki bilgisayarınıza virüs bulaştı. Ne olabilir?

Her şey olabilir. Bu bir trojansa bilgisayarınızdaki tüm resimler, şifreler çalınabilir. Google hesabınızla oturum açtıysanız, Google Photos'a erişip buradaki resimler çalınabilir. Sizin bilgisayar  başında yapabildiğiniz  her şey uzaktan yapılabilir.