VIEW SERVER STATE permission was denied on object 'server', database 'master'. (Microsoft SQL Server, Error: 300) hatası nasıl çözülür

murtaza (1) 6 yıl önce sordu

http://prntscr.com/f551bm sunucudaki veri tabanına bağlandım. tablo disign bölümünü açarken yandaki resimdeki gibi hata veriyor. sebebi ne olabilir.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Kullandığın SQL komutunu çalıştırabilmek için bağlantı kurduğun kullanıcının SysAdmin seviyesinde olması lazım.

Senin aldığın hata kullanıcının yetkisinin olmamasından kaynaklanıyor.