Virüs taraması yaparken interneti kapatmak

ghostdead11 (62) 7 yıl önce sordu

Pcde malwarebytes gibi programlarla tarama yaparken interneti kapatırsak bu bizim yararımızamı yoksa zararımıza mı olur? Yani eğer pcde trojan, keylogger gibi virüsler varsa yinede bulurmu?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 7 yıl önce cevapladı

Malwarebytes anti-malware tarama yapmadan önce güncel virüs veritabanını günceller. Bu sebepten interneti kapatmanı önermem.

Güncelleme yaptıktan sonra interneti kapatabilirsin. Bu bir sorun yaratmaz. Sana bir fayda sağlar mı? Hayır. Bir fark yaratmaz.

Antivirüs virüsü tespit ettiğinde virüs harekete geçmez şüphen buysa.