Virüslü dosya nasıl onarılır ?

mlekesizzz (40) 3 yıl önce sordu

2 trabaytlık hardiskte virüs var diyor ama içinde sadece fotoğraf var ve fotoğraflar aile fotoğrafları silmek istemiyorum aslında , sadece onarmak istiyorum avast işe yaramıyor ne yapmalıyım ?  Norton Security , Malwarebytes ve daha birçok iyi proğram var hangisini kullanmalıyım ?

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Avast antivirüs programı virüs bulma konusunda berbat ayrıca bilgisayarı yavaşlatma konusunda çok iyi. Bilgisayarını mallwarebytes ve Gridinsoft ile tarayabilirsin.

GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

mlekesizzz 3 yıl önce

teşekkürler @darkcrak onlar siliyormu yoksa onarıyormu ?

darkcrak 3 yıl önce

Virüsü siliyor @mlekesizzz

darkcrak 3 yıl önce

Dosyaları onarabilir zaten virüsü silince otomatik olarak dosya onarılıyor diye biliyorum @mlekesizzz

mlekesizzz 3 yıl önce

sonra fotoğraflar gitmesinde 6400 fotoğraf

mlekesizzz 3 yıl önce

eminsin değilmi ?

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Fotoğraflar bozulmamış şifrelenmiştir muhtemelen. Çok nadir virüs dosyalara zarar verir onları bozar.

Malwarebytes, Norton gibi programlar dosyaları onarmaz. Virüsü temizler. Öncelikle dosyalarına tam olarak ne oldu bunu anlamak lazım.

Fotoğraflara bak. adları şu şekilde olabilir: IMG_3444.JPEG.WEUI

Burada WEUI kısmı bize dosyaların ne tür bir şifreleme ile karşı karşıya fikir verir varsa çözümü paylaşırız.

mlekesizzz 3 yıl önce

hepsi temiz gibi gözüküyor mp4 ve mp4 m4a vb ama 5-6 tane scr uzantılı dosya var içindede video resim var

mlekesizzz 3 yıl önce

Aslında onlar (scr uzantılı dosyalar) sadece klasördü harddiskte virüs var bildirimi geldi bende önemsemeye bastım sonra uzantısı scr ye döndü @hakan