VirusTotal dosya taramasında virüs var diyor fakat Eset'le taratınca virüs olmadığını söylüyor, hangi sonuç doğrudur?

anonim15432 (1) 8 yıl önce sordu

Bir dosya indirdim. VirusTotal'le internetten taratıyorum virüs buluyor. Bilgisayardan esetle taratıyorum virüs yok diyor. Hangisi doğru yardımcı olabilir misiniz?

Toplam 2 cevap

murat (12492) 8 yıl önce cevapladı

Virustotal'de bulunan antivirüs motorlarından sadece bir kaç tanesi virüs olarak görüyor, diğerleri virüs yok diyorsa virüstotal uyarını dikkate almayabilirsiniz.

Fakat Virustotal'de bulunan antivirüs motorlarından çoğu virüs olarak görüyorsa o zaman büyük olasılıkla dosya virüslüdür.

En azından ben böyle karar veriyorum.

Aynı zamanda bazı zararlı programlar farklı antivirüs programları tarafından farklı nitelenir.

efe (65) 8 yıl önce cevapladı

çok önemli bir dosya değilse yüklemem.sonuçta bilgisayarın düzgün çalışmasından değerli değil.