Virustotal'in bulduğu sonuçlar ne kadar doğru?

Anonim (156) 2 yıl önce sordu

Bir apk dosyasını taratacağım. Merak ettiğim şey Virustotal sitesi ne kadar doğru çalışıyor? Sonuçları neye göre gösteriyor? Virustotal güvebilir mi?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

Virustotal sitesi bilinen pek çok antivirüs programının veritabanını kullanır. Kaspersky, Malwarebytes, Emsisoft, Eset, Norton gibi 70'in üzerinde farklı antivirüs programının veritabanı ile yüklediğin dosyayı tarar ve sonuçları ekrana getirir.

 Virustotal sonuçlarını piyadadaki  tüm popüler antivirüs sonuçlarına göre getirir. Antivirüslere güveniyorsan Virustotal'e de güvenmen lazım.