VİSUAL ASP.NET PORT HATASI

ses1842 (64) 7 yıl önce sordu

Port 1030 is in use  Hatası nedir ?_ Asp.net de sayfayı çalıştırırken Geliyor. Çeviriden Port kullanılıyor diyor ama Anlayamadım.Yardım ederseniz.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 7 yıl önce cevapladı

Bir Asp.net sitesini Visual Studio ile açıp debug edersen (F5 ile çalıştırmak) otomatik olarak bir port açar ve uygulamayı oradan çalıştırır.

Sende o portu kullanan bir uygulama var. Muhtemelen uygulaman açık kalıyor.

Bilgisayarın sağ alt köşesinde IIS Express simgesi göreceksin. Ona sağ tıkla  Stop / Çıkış yap.