Visual studio 2013 web application sorunu

murat26 (1) 9 yıl önce sordu

Windows 7 home basic 64 işletim sistemime visual studio 2013 ultimate (x86)kurdum.Asp.Net Web Form Applicaton projesi başlatmaya çalıştığımda "Configuring IIS Express failed with the following error:

Dosya adı:redirection.config   Hata:Yapılandırma dosyası okunamıyor"

hatası alıyorum ve proje oluşturulmuyor.

Toplam 1 cevap

yusufgundogdu (76) 9 yıl önce cevapladı

Windows 7 basic ne yazık ki IIS desteği yerleşik olarak gelmiyor. Windows 7 Home Premium, Home Basic veya Home Starter Üzerine Yükleme;

  1. Başlat'ı, ardından Denetim Masası'nı tıklayın.

  2. Denetim Masası'nda Programlar'ı ve sonra da Windows özelliklerini aç veya kapat'ı tıklayın.

  3. Windows Özellikleri iletişim kutusunda Internet Information Services öğesini ve Tamam'ı tıklayın.