Visual Studio button'un properties kısmından flat yaptıktan sonra yanlarında çizgi kalıyor

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

Butonun şeffaf olması için properties kısmından buton özelliklerini flat yapıyorum (FlatStyle) ancak yanlarında çizgi kalıyor onları nasıl silebilirim?

@alattin

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Buton özelliklerinden FlatAppearance  altındaki  BorderSize  özellğinin değerini  0  yaparsan çizgiler kaybolur.

muvel (332) 5 yıl önce cevapladı

Ben de Vstudioda Visual Basic'te denedim aynı sorun var. tek çare Button yerine Image nesenesi kullanmak gibi geliyor bana. bunun için Windows Paint' te küçük boyutta (buttonun boyutunda) resimler hazırlayıp kaydetmelisin ve image nesnesinin Picture özelliğinden bu resmin yolunu seçmelisin. Ayrıca bu hazırladığın küçük button resimleri BMP (bitmap) formatında olmalı. Zaten boyutları küçük olacağından programa yük olmaz. İmage nesnesinde bu kenardaki gölge olayı gözükmüyor ben denedim. (Strech özelliğini de TRUE yapmayı unutma)