visual studio c diskden d taşıma

krsn (233) 4 yıl önce sordu

Soruda belirdigim gibi yanlışlıkla farkında olmadan visual studio c diskine kurdum şimdi pc format atıcam da ben bu kurulum tekrar yapmak istemiyorum bunu D diskne taşıma gibi İmkanım var mı?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Bu istediğin şeyi yapmanın en mantılı yolu Visual Studio'yu kaldırmak ve yeniden kurmak.

Başka seçenekler var tabi. Manuel olarak Visual Studio'yu başka sürücüye taşımayı deneyebilirsin ama çok başını ağrıtabilir. Kolay bir yolu yok.

Şunu deneyebilirsin: "C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\ klasörünü D sürücüsüne taşı. Mesela yeni yolu şöyle olsun:D:\Microsoft Visual Studio\

 Daha sonra  buradan Junction uygulamasını indir: https://docs.microsoft.com/en-gb/sysinternals/downloads/junction

komut satırında şunu yaz:

C:\>junction  "C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\" "D:\Visual Studio"

Bu şekilde basitçe iki klasörü linklemiş olursun. Sonra dene bakalım.

krsn 4 yıl önce

saolun teşekkürler

darkcrak (5168) 4 yıl önce cevapladı

Windows hangi diske kurulu?

Windows'un kurulu olduğu diske atarsan açılır diye düşünüyorum

krsn 4 yıl önce

C diskine kurdum tek dosya degil 2 3 tane dosyası var