Visual Studio'da WebClient Sınıfı Headers Ayarları Nasıl Yapılır?

elessar (65) 10 yıl önce sordu

Microsoft Visual Studio'da proje geliştiriyorum. Projede WebClient sınıfını kullanıyorum. Web sitesine istek gönderdiğimde gelen source kod da bazı kelimeler 'Çevre Birimleri' gibi geliyor.

Uyguladığım yöntem:

WebClient wc= new WebClient();
wc.Headers.Set("Content-Type", "text/html; charset=UTF-8");
wc.Headers.Set("User-Agent", "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/29.0.1547.76 Safari/537.36");
wc.Headers.Set("Accept-Language", "tr-TR,tr;q=0.8,en-US;q=0.6,en;q=0.4");
wc.Headers.Set("Accept","text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8");
string website = wc.DownloadString(url);

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Sanırım istediğiniz Html Entities / Html Varlıkları'ndan Unicode karakterlere dönüşüm. Aşağıdaki link yardımcı olacaktır.
C# Windows Formlarında HTML Varlıkları (HTML entities) nasıl Unicode karakterlere çevrilir?