VLC ile bazı videolar açılmıyor

jackrudolphgs (59) 2 yıl önce sordu

Harddiske attığım filmlerden bazıları açılmıyor. VLC ile deniyorum olmuyor.

Bunu nasıl çözerim ?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

VLC genel olarak pek çok formatı açar. Videoların uzantısı nedir?

Bilgisayarında eksik bir codec paketi vardır (eğer dosya bozuk değilse) bu sebepten açılmıyordur.

VLC güncelle mi önce bunu kontrol etmelisin, güncel değilse güncellemelisin.

VLC içinde Araçlar > Ortam Bilgileri > Çözücü bölümünden hangi codec ile kodlanmış bunu görebilirsin. Bunu da yazarsa iyi olur.