Vmware player ile Vmware Workstation arasındaki fark nedir ?

feritarslan (303) 9 yıl önce sordu

sanallaştırma yapmak istiyorum ama hangisini kuracağıma karar veremedim sizce bu iki sanallaştırma programının arasındaki farklar nelerdir ?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 9 yıl önce cevapladı

VMware Player ve  VMware Workstation arasındaki fark;

VMware Player kişisel kullanım için ücretsizdir.

VMware Player hızlı ve basitçe sanal makinalar oluşturmanızı ve çalıştırmanızı sağlar.

VMware Player kullanıcı arayüzü kullanıcıların olabildiğince kolay ve basit şekilde kullanabilmesi için tasarlanmıştır.

Bir de VMware Player Plus var. VMware Player'ın lisanslı sürümü VMware Player Plus olarak adlandırılır.

Aslında VMware Player ve VMware Player Plus aynıdır. Tek fark VMware Player Plus'a lisans kodu girilmiş olmasıdır.

 VMware Workstation daha gelişmiş ve karmaşıktır. Elbette daha fazla özellik ve kompleks bir yapı ile gelir. Daha çok teknoloji profesyonelleri, geliştiriciler, sistem mühendisleri için uygundur.

Dogal olarak sanallaştırmaya yeni başlayanlar için VMware Player daha uygundur.