VPN programları devlet tarafından yasaklanacakmış. Bu doğrumu?

atavistic (7) 7 yıl önce sordu

VPN ler devlet tarafından yasaklanacakmış bu doğrumudur sizce

Toplam 1 cevap

tahatugyan (1206) 7 yıl önce cevapladı

Merhaba

Maalesef bugün çıkan kesin olmayan bir habere göre btk bazı vpn sağlayıcılarının erişimini engelleme kararı aldığı iddaası öne atıldı

Erişimi engellenmesi öngörülen vpn sağlayıcıları aşağıdaki listede yer alıyor

- Zenmate

- VPN Master

- Hotspot Shield VPN

- Tor Project

- TunnelBear

- Hotspot Shield VPN

- Zero VPN

- VyprVPN

- Private Internet Access VPN

- Psiphon

- IPVanish VP.

- Espress VPN

Dipnot : Vpn sağlayıcıları engellemek ülke çapında büyük sıkıntılara yol açabilir vpn sağlayıcılarını sadece kullanıcılar değil bankalar, şirketler vb. Büyük firmalarda güvenlik için kullanıyor. Vpn sağlayıcılarının uzun vadede engellenmesi ekonomiye zarar verecektir

atavistic 7 yıl önce

o zaman ülke kendinede zarar vermiş olacak