Walliant, Great Discover, Bokang Speedup ve ByteFence programları virüs müdür?

ismailakn0 (3) 2 yıl önce sordu

İndirdiğim bir uygulamanın yanında gelen yazılımlar. Benim için tehdit oluşturabilecek yazılımlar mıdır? Sadece Denetim masasından silmem yeterli olur mu?

Toplam 3 cevap

ilkaybaki16 (572) 2 yıl önce cevapladı

Malwarebytes ve Kaspersky ile tarayıp temizleyin.

ismailakn0 (3) 2 yıl önce cevapladı

İkisinide yaptım ve temiz çıktı. Ek olarak Adwcleaner , Spyhunter 5 ve Junk removal Tool ile taradım
(Ek oalrak şuan bilgisayarda hiçbir uygulama çalıştırmıyorken cpu %3 civarı bellek %30 civarında kullanılıyor.)

hydra (3802) 2 yıl önce cevapladı

Belirttiğin uygulamaların hepsi virüs. Walliant'ın kalıntılarını şöyle silin;

  • HKEY_CURRENT_UserName\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{E72E2194-F430-4F4A-A262-1C8FF081B3A5}_is1.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Walliant.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wow6432Node\Microsoft\Tracing\walliant_RASAPI32.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wow6432Node\Microsoft\Tracing\walliant_RASMANCS.

Diğerlerini dosyalarını, kalıntılarını bir şekilde bulup sil. Tekrar tarat. Eğer silerken arkada çalışıyor falan diyorsa görev yöneticisinden bulup görevi sonlandırıp dene.

ismailakn0 2 yıl önce

Yazdığınız ilk 2 dosya regeditte bulunmuyor. Diğer iki dosyayı önceden silmiştim.Biraz bakınca Great Discover'ın versiyonlarına göre konumlarını bulup onlara da baktım fakat Bokang ve Bytefence ile ilgili hiçbirşey yok.