WD elements harici disk çalışmıyor

lutfenyardim (1) 5 yıl önce sordu

2 ay önce 3 trb lık harici disk aldım. 2 ay falan oldu alalı kenarda duruyodu bugün kullanmak istedim turuncu şekilde gözüküyor ve içine dosya atılmıyor. bunla ilgili teknosayı ve türkiye distrübitörlerini aradım hiçbir şekilde yardım ve destek alamadım. ne yapmalıyım neden böyle turuncu gözüküyor ve içine dosya atılmıyor ? bilgisayarım macbook pro bu arada. daha önce hiç harici disk kullanmamıştım bunun bir kurulumu falan mı var ne yapmam gerekiyor :( isteyene foto atarım

alattin 5 yıl önce

Fotoğraf yollarsan iyi olur

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Muhtemelen dosya sisteminden kaynaklı bir sorun yaşıyorsun. Diski Windows bir bilgisayarda ExFat olarak formatlarsan herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Önemli: Aşağıdaki işlem varsa diskin içindeki tüm verileri silecektir

  1. Bunun için diski herhangi bir Windows PC ye bağla
  2. Bilgisayarımdan diski bul ve sağ tuşla tıkla.
  3. Biçimlendir'i seç.
  4. Biçimlendirme ekranında Dosya sistemi exFat olarak ayarla
  5. Diski biçimlendir.

Daha sonra Mac bilgisayara diski taktığında dosya kopyalama işlemi yapabilirsin.