Web tarayıcıda ISS7 Hatası

bayvonali (3) 7 yıl önce sordu

web tarayıcılarla bir web sitesine girmeye çalıştığımda ıss7 hatası alıyorum resimdeki gibi neden olabilir acaba

Toplam 2 cevap

bayvonali (3) 7 yıl önce cevapladı

Açmaya çalıştığım site bilgisayar üzerinde değil internet üzerinde yüklemen gereken bie eklenti olabilir mi

alattin 7 yıl önce

Hayır eklenti ile ilgisi yok. Sunucuda varsayılan dökümanı yapılandırman lazım. Sorunu tekrar düzenleyip tüm detayları yazarsan, ne yapmak istiyorsun vs gibi yardımcı olmaya çalışırım.

bayvonali 7 yıl önce

ftp üzerinde kurulmuş bir sistem var ip adresi ile erişim sağlıyorum mac bilgisayardan girmeyi denediğimde direk açıyor windows yüklü bilgisayarda girmeyi denediğimde iss ile karşılaşıyorum.

alattin 7 yıl önce

PC'nin tarayıcı verilerini temizlemende fayda var. Muhtemelen Cache'en geliyor.

alattin 7 yıl önce

Ayrıca sorun çözüme kavuştuysa yazdığın bu cevabı düzenleyerek başkalarına da yardımcı olabilirsin @bayvonali

alattin (16999) 7 yıl önce cevapladı

Bu bir hata değil. Bu IIS'de varsayılan web sitesinin ilk sayfası. Varsayılan web sitesi şu yol üzerinde bulunur:

C:\inetpub\wwwroot

Bu klasördeki tüm dosyaları silerseniz ve kendi dosyalarınızı atarsanız karşınıza web siteniz gelir.

Bu klasör altına atılan şu dosyalar IIS tarafından başlangıç dosyası kabul edilir ve açılış önceliği verilir:

  • Default.htm
  • Default.asp
  • Index.htm
  • Index.html
  • Iisstart.htm

Eğer sunucuya asp.net desteği yüklenmişse o zamand bu listeye Default.aspx de gelir.