"WhatsApp hesabınız ele geçirilmiş olabilir" iletisi doğru mudur?

4076 (1) 6 yıl önce sordu

Telefonumda WhatsApp'ta "hesabınız ele geçirilmiş olabilir cep no onaylayınız" iletisi devamlı sayfa açıyor, silemiyorum. Bu ileti doğru mu? Daha onunla ilgli işlem yapmadım virüs olabilir mi cevaplarınızı bekliyorum tşk

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Virüs olma ihtimali %99.9

Güvenmeyin bu tarz mesajlara

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

WhatsApp hesabınız ele geçirilmiş olabilir

bu mesaj genelde bir web sitesine girdiğinde açılan bir pencere şeklinde karşına gelebilir. Veya ücretsiz bir oyun benzeri program yüklediysen bununla beraber reklam yazılımı telefonuna bulaşmış olabilir. Telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bazen bu gibi durumlarda telefonu sıfırlamak da yeterli olmaz.

Bu durumda telefona temiz ROM yüklenmesi lazım. Telefon modeline uygun temiz rom yüklemesi sorunu çözecektir.