Wi-Fi bağlantısında harcanan verileri Visual Basic kodları ile öğrenebilirmiyim?

muvel (332) 4 yıl önce sordu

Resimde görüldüğü gibi İnternet bağlı iken alınan verileri okumak için Visual Basic kodları nelerdir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Bu soru gözümden kaçmış. Ancak fark ettim. Senin için 10 sene sonra Visual Basic ile kod yazdım, unutuluyormuş. Metod nasıl yazılır bunu bile unutmuşum Visual Basic ile.

Basit bir form oluşturdum. Üzerinde iki Label bir buton var. Butona bastığında  Wifi için gönderilen ve alınan paketleri gösteriyor. Visual Studio 2017 proje dosyalarını aşağıda bulabilirsin.

Imports System.Net
Imports System.Net.NetworkInformation
Imports System.Net.Sockets

Public Class Form1
    Dim fNetworkInterfaces() As NetworkInterface = NetworkInterface.GetAllNetworkInterfaces()
    Dim ipStat As IPGlobalStatistics
    Dim properties As IPGlobalProperties = IPGlobalProperties.GetIPGlobalProperties()
    Dim alinanPaket As Decimal
    Dim gonderilen As Decimal
    Sub BaglantiBilgisiGetir()
        Dim host As String = System.Net.Dns.GetHostName()
        Dim ipEntry As IPHostEntry = System.Net.Dns.GetHostEntry(host)
        Dim adres() As IPAddress = ipEntry.AddressList
        Dim Wifi As NetworkInterface = (From w In fNetworkInterfaces
                                        Where w.Name = "Wi-Fi").First()

        Dim indexWiFi As Integer = Array.IndexOf(fNetworkInterfaces, Wifi)
        If adres.Length > 0 Then
            alinanPaket = fNetworkInterfaces(indexWiFi).GetIPv4Statistics().BytesReceived
            gonderilen = fNetworkInterfaces(indexWiFi).GetIPv4Statistics.BytesSent
            lblAlinan.Text = alinanPaket.ToString()
            lblGonderilen.Text = gonderilen.ToString()
        End If
    End Sub

    Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
        ipStat = properties.GetIPv4GlobalStatistics()
        BaglantiBilgisiGetir()
    End Sub
End Class

Buradan kodu indirebilirsin: https://gofile.io/?c=OdwOfQ

muvel 4 yıl önce

teşekkürler çalıştı