Wifi bağlantı problemi Windows 8.1

ihalilalbayrak (1) 7 yıl önce sordu

Sürekli olarak pc wifiden kopup kendiliğinden bağlanıyor bu yüzden online oyun oynayamıyorum indirmelerim kopuyor.

Güç seçenekleri ile ilgili çözümleri denedim fakat sorunum devam etmekte.

windows 8.1 kullanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Windows 8 veya 8.1 kullanan kullanıcılarda Wi-Fi kesilmesi sorunu yaşayan birçok kullanıcı mevcut.Bu bir Windows veya Sürücü uyumsuzluğu sorunu olabilir.

Aşağıdaki işlemleri yaparak sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz.

  • uzmanim.net üzerinde daha önceden Windows 8 Wi-Fi kopma sorunu çözülmüş.Buradaki linkte söylenilenleri yapın.
  • Windows Güncelleştirmelerini tam olarak yapın.
  • Wi-Fi sürücülerinizi üretici web sitesinden bulun ve en son çıkan sürücüleri yükleyin.