Wifi ile Wirelles arasındaki fark

cristianoronaldo (171) 9 yıl önce sordu

Wifi ile Wirelles in benzerlikleri ve farkları nelerdir

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

Wi-Fi ve Wireless yaygın kullanımda aynı şeyi ifade eder. İkisi de kablosuz ağı tasvir etmek için kullanılır. Fakat aslında Wireless ve  Wi-Fi tamamen faklıdır.

Wi-Fi, daha çok bilgisayarlar tarafından kullanılan kısa mesafeli kablosuz ağları tanımlamak için kullanılır. Örneğin erişim noktaları, kablosuz modemler, oyun konsollarının kullandıkları kablosuz yapı  verilebilir.

Wireless, Wi-Fi'den daha geniş ağları tanımlar. Örneğin tep telefonlarının kullandıkları ağ sistemi.

temmuz (12505) 9 yıl önce cevapladı

WiFiWireless Fidelity İngilizce kelimelerinin kısaltmasıdır.

Wireless Fidelity, Türkçesi:  Kablosuz Bağlantı Alanı