Wiindows 7 sürümlerinin birbirinden farkı nedir?

andromobil (74) 1 yıl önce sordu

arkadaşlar bu sürümlerin anlamları ve özellikleri nelerdir yardımcı olabilirmisiniz

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 1 yıl önce cevapladı

Windows 7 sürümleri hakkında temel farklılıkları kısaca aşağıda yazdım.  Hız, performans olarak aralarında bir fark yok. Olsa bile kaale alınacak cinsten değil.

  • Windows 7 Starter:
    Windows 7 nin en düşük özelliklere sahip versiyonu.  Windows Aero temaları yok. Masaüstü resmi dahi değiştirilemez. Sadece 32 bit sürümü var.  Aynı anda sadece 3 uygulama çalışır
  • Windows 7 Home Basic
    8 GB Ram'e kadar destekler temel tüm Windows özellikleri vardır.
  • Windows 7 Home Premium
    Windows 7 Home sürümü özelliklerime ilaveten Media Center gibi bir özelliği var.
  • Windows 7 Professional
    Daha çok okul, küçük ofis için geliştirilmiş Ağ desteği de olan sürümü.  16 GB Ram'e kadar destekler.
  • Windows 7 Enterprise
    Windows 7 pro özelliklerine Bitlocker gibi şifreleme özelliği eklenmiş sürüm.
  • Windows 7 Ultimate
    Windows 7 Enterprise'nin tüm özelliklerine sahip sadece lisanslama ile ilgili bazı değişiklikler var.