Win32:Fareit-LM [Trj] avast uyarısı

hakan (15424) 10 yıl önce sordu

Avast sürekli olarak Win32:Fareit-LM [Trj]   engellendi şeklinde uyarı veriyor. Özellikle Google Updater çalıştığı anda Win32:Fareit-LM [Trj]  uyarıları çıkmaya başlıyor

Avast'ın Win32:Fareit-LM [Trj]  engellendi uyarısı vermesinin sebebi nedir?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Avast kullanan kullanılcılar GoogleUpdateSetup.exe çalışması yüzünden yani Google Update çalışması sırasında,

Avast tarafından Win32:Fareit-LM [Trj] engellendi şeklinde uyarı penceresi ile karşılaşmaya başladılar.

Avast, Win32:Fareit-LM [Trj] uyarısı içerisinde şu bilgiler bulunuyor:

avast! Web Shield has blocked a harmful webpage or file.
Object: http://.../GoogleUpdateSetup.exe
Infection: Win32:Fareit-LM (Trj)
Process: C:\\Windows\system32\svchost.exe

Win32:Fareit-LM [Trj] Engellendi uyarısı  False Possitive yani yanlış virüs uyarısı olarak olarak adlandırılan bir durumdur.  Avast bunun hatalı bir uyarı olduğunu ve bunu düzeltmek için çalıştığını Twitter üzerinden duyurdu.

Win32:Fareit-LM (Trj) uyarısı en kısa sürede Avast tarafından giderilecek.

Dileyenler aşağıda resimde gösterilen gibi Avast içerisinden hata aldıkları URL adresini Avast tarafından taranmayacak listesine girebilirler. Böylece uyarı çıkmayacaktır.

Win32:Fareit-LM [Trj] engellendi uyarısı en kısa süre içerisinde Avast tarafından düzeltilecektir. Bunun için Avast'ı güncellemesiniz gerekecektir.