windovs7 DNS ayarları değişirimi ve nasıl değişir?

utku1965 (36) 9 yıl önce sordu

windovs7  DNS ayarları değişirimi ve nasıl değişir tarif edebilen  bir arkadaş

murat 9 yıl önce

"Yazdıklarınız düzgün Türkçe ile ve imla kurallarına uygun yazılmış olmalıdır." kuralına lütfen uyun. Aksi halde hesabınız kilitlenecektir.

Toplam 2 cevap

emir38 (-4995) 9 yıl önce cevapladı

elle değiştirebilirsin  sırasıyla  BAŞLAT+DENETİM MASASI+ AĞDURUMUNU VE GÖREVLERİNİ GÖRÜNTÜLE+ERİŞİMTÜRÜ+ çif tıklat ÖZELLİKLER+İNTERNETPOTOKOL SÜRÜMÜ+4(TCP/İP4+

AŞADAKİ DNS SUNUCU ADRESİNİ KULLAN +işaretle TERCİH EDİLEN DNS SUNUCU+8.8.8.8

                                                                                                DİĞER DNS SUNUCU 8.8.4.4

buşekilde değitirebilirsiniz

ciguli1 (1) 9 yıl önce cevapladı

Sağ altta wifi ağına sağ tıkla ağ ve paylaşım merkezini aç mavi renkli wifi ağına tıkla sol altta özelliklere gir ortadaki listeden Internet Protokolü sürüm 4 (TCP / IPv4) e çift tıkla 2.kısımdan 2.kutuyu işaretle (Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan) üstteki kutuya 8.8.8.8 alttaki kutuya 8.8.4.4 yaz veya internetten başka adresler bulabilirsin.