Windows 10 0x80242fff güncelleme hatası

bermal (1) 5 yıl önce sordu

windows 10 64 bit . şu anda  Hata 0x80242fff  windows güncelleştirme hatası veriyor. çözümü nedir? umarım yardımcı olursunuz:)

darkcrak 5 yıl önce

Hata resmini'de koyar mısın?

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 5 yıl önce cevapladı
  1. İlk olarak interneti kapat sonra alttaki adımları izle
  2. CMD'yi yönetici olarak açtığınızda alttaki komutları kopyalayıp yapıştırın (hepsi bir kerede).
  • net stop wuauserv
  • net stop cryptSvc
  • net stop bits
  • net stop msiserver
  • ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
  • ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
  • net start wuauserv
  • net start cryptSvc
  • net start bits
  • net start msiserver
  • exit

       3. İnternet ağ kablosunu tekrar bağlayın ve wifi açın

       4. Bu kodları yazdıktan sonra işlem bitti bilgisayarını yeniden başlat ve sorun çözüldümü diye bi bak sonra bize geri dön