Windows 10 1903 mavi ekran sorunu

darkcrak (5170) 4 yıl önce sordu

Windows 10'u en son sürüm olan 1903 sürümüne yükselttikden sonra mavi ekran hatası almaya başladım yani 1803 sürümünde sorunsuz bir şekilde oynadığım oyunlar 1903 sürümünde mavi ekran vermeye başladı.

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Windows 10'un en son sürümünde herkesde de olduğu gibi oyunlarda , uygulamalarda ve windows'da dolaşırken mavi ekran veriyor yani çöküyor.

Bu sorunun çözümü var mı? Var

Bu sorunun kaynağı 2. part veya 3. part antivirüs programından kaynaklanıyor yani windows 10 1903 sürümündeki sistem dosyaları ile sizin kullandığınız antivirüs programı çakışıyor ve çökmeler yaşanıyor.

Bu sorunun çözümü ise çok basit ve ben şu şekilde çözdüm sorunu.

Hangi antivirüs programını kullanıyorsanız kullandığınız antivirüs programını windows'dan kaldırın veya devre dışı bırakın sorununuz çözülecektir.

Peki bu sorunu Microsoft ne zaman çözecek?

Windows ilerleyen güncellemeler ile bu sorunu çözecektir yani bu hatanın olduğunu biliyorlar ve yakın zamanda çözülmesi beklenmektedir. En az 1-2 ay en fazla 3 ay'a çöze bilirler

Windows 10 1903 mavi ekran sorunu son güncelleme ile çözüldü.

  1. Ayarlara girin ve Güncelleştirme ve güvenlik'e tıklayın
  2. Ardından Güncelleştirme denetle'ye tıklayın ve gelen güncellemeleri indirin.
  3. Güncellemeler indirildikden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Artık antivirüs programınızı devre dışı bırakmanıza gerek kalmadı bu güncelleme sayesinde

hakan 4 yıl önce

Güzel paylaşım @darkcrak

alivecan 4 yıl önce

Bende 1903 görünmüyor nasıl yüklerim? Soruma bakabilir misin @darkcrak

darkcrak 4 yıl önce

Sağol @hakan @alivecan hemen çözüm yazıyorum

ismailsarp 4 yıl önce

Güzel paylaşım, son zamanlarda 1-2 bilgisayara yüklemiştim güncel halini gayet stabil duruyordu. Düzeltmişler demek ki.

darkcrak 4 yıl önce

Aynen öyle @ismailsarp abi.