Windows 10 27021 ip tehlikeli mi?

qwea (1) 5 yıl önce sordu

Windows 10 27021 ip tehlikeli mi? Bu ip ye bağlantı kurduğum yazıyordu TCP formatı ile

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

27021 Bir IP değildir, bir bağlantı portudur; port numarasıdır.

Eğer PC'de güvenlik duvarı açıksa ve bu porta güvenlik duvarından özel bir izin falan verilmediyse, Sistem için windows güncellemeleri aksatılmadan yapılıyorsa ve sistemin veri tabanı güncel güvenilir bir antivirüs yazılımıyla korunmaktaysa; özetle sistem için gereken güvenlik önlemleri, mevcutsa, bunlar yerine getiriliyorsa hiçbir tehlikesi yoktur.

qwea 5 yıl önce

Malwarebytes kullanıyorum bide defender var güncellemeleri de aksatmadan yapıyorum

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Bilgisayarında kurulu olan bir program belki o porttan faydalanarak sunucusuna bağlanıyordur. İnternetten de araştırdım ama hiçbir bilgi bulamadım. Eğer bir tehlike falan olsa herhalde yabancı sitelerde falan yazardı.

qwea 5 yıl önce

Sağolun hocam @farurhenho PC im temiz yani

omercik 5 yıl önce

Bilgisayarında problem olup olmadığını bilmeden bir şey diyemem. Eğer istersen Teamviewer dan bağlanıp bi kontrol yapayım. @qwea

qwea 5 yıl önce

Hocam şimdi malwarebytes Lada taradım oda bişey bulamadım temiz galiba @farurhenho

temmuz 5 yıl önce

O portu bazı online oyunlar kullanıyor galiba @farurhenho @qwea

omercik 5 yıl önce

Tamam o zaman. Eğer bir sıkıntı olsa Malwarebytes bulurdu. Gereğinden fazla virüs takıntısı zarardır. Fazla takma kafana. @qwea

qwea 5 yıl önce

Steam kullanıyor galiba hocam @temmuz @farurhenho

qwea 5 yıl önce

Şimdi baktığımda da gitmişti zaten @ temmuz @farurhenho

omercik 5 yıl önce

Olabilir. @qwea

qwea 5 yıl önce

Yardımlarınız için sağolun hocam @temmuz @farurhenho

omercik 5 yıl önce

Her zaman gelip soru sorabilirsin burada :) @qwea