Windows 10 arama kısmında simgeler görünmüyor

kullanici79403 (14) 4 yıl önce sordu

Merhaba windows10 arama yerinde bazı simgeler gözükmüyor nedeni nedir?

Toplam 2 cevap

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce cevapladı

Öncelikle " Sistem Sürücüsünün ( windows 'un olduğu disk ) " boş alan miktarı en az 15 gb olmasına özen gösterin.

Farklı bi durum ise " icon belleğini sıfırlama işlemi " yaparak durumu denetleyin.

▆  İcon Belleği Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır ? ▆

Komut istemini yönetici olarak çalıştır ve ardından sırasıyla şu komutları gir  ;

  •  ie4uinit.exe -show
  • taskkill /IM explorer.exe /F
  • DEL /A /Q "%localappdata%\IconCache.db"
  • DEL /A /F /Q "%localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache*"
  • shutdown /r /f /t 00

[!] NOT :  Her Komuttan Sonra " Enter " Tuşuna Bas.

[!] NOT : Son komut bilgisayarı yeniden başlatmak için kullanılıyor ; bilgisayar yeniden başlatılınca icon belleği sıfırlanacak.

alattin 4 yıl önce

Güzel cevap olmuş :)

ybaskin34 4 yıl önce

@alattin eyvallah abim teşekkürler. 🙏🙏

kullanici79403 (14) 4 yıl önce cevapladı

@ybaskin34 sorun devam ediyor.

kullanici79403 4 yıl önce

https://prnt.sc/peiew5