Windows 10'da Başlat Menüsü Yanıt Vermiyor

lion (595) 8 yıl önce sordu

Windows 10’da başlat menüsü tıklayınca hiç tepki vermiyor, açılmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Toplam 1 cevap

lion (595) 8 yıl önce cevapladı

Windows 10'da Başlat Menüsü Yanıt Vermiyor

Windows 10’da Başlat menüsünün yanıt vermemesi durumunda aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

Çözüm Önerisi

Görev çubuğunda boş bir yere sağ tıklayıp Görev Yöneticisini çalıştırınız.

2 – Dosya menüsünten Yeni Görev ( Çalıştır )  seçeneğine tıklayınız.

3 – Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur. Seçeneğini işaretleyiniz.

4 – Powershell yazıp TAMAM‘ a tıklayınız.

5 – Aşağıdaki komutu açılan pencereye yapıştırın.

$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

Ek olarak aşağıdaki komutları bilgisayarın not defterine yapıştırıp başlat menüsü.BAT olarak kaydedip yönetici olarak çalıştırırsanız da sorun çözülür.

Taskkill /f /IM explorer.exe

start explorer.exe

exit