Windows 10'da HP laptop klavyede parlaklık tuşu çalışmıyor

ilkaybaki16 (572) 5 yıl önce sordu

Merhaba, benim windows 10 ekran parlaklığını düşlüremiyorum, düşürüyorum imleç iniyor aşa ama ekran parlaklığı sabit kalıyor düşmüyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Toplam 2 cevap

ilkaybaki16 (572) 5 yıl önce cevapladı

Merhaba, sorun İntel'in yeni sürümünde hata olmuş, bende bir forum'da çözümünü buldum. Çözümü bu sekildedir.

Sol alt'ta bulunan windows simgesine sağ tıklayın > Aygıt Yöneticisi > Görüntü bağdaştırıcı > Ekran kartı'na sağ tıklayın > Özelikler > Sürücü > Sürücüye geri dön btonuna tıklayın.

NOT: Ben az önce yaptığım için Sürücüye geri dön butonu kapalı, işlemi yapmadan önce açıktı yapdım.

omercik 5 yıl önce

Çözümün için teşekkür ederiz.

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Ekran parlaklığı diyerekten güç seçeneği modunu değiştiriyor olabilir misin? Windows 10 1809 sürümünde bu yanılgı benim de başıma geldi. Ben de ilk zamanlarda biraz afallamıştım sonradan farkına vardım.

Bu konuda detaylı bilgi yer alıyor: Windows 10'un 1809 sürümünde parlaklık ayarı nasıl değiştirilir?

ilkaybaki16 5 yıl önce

Yaptım ama olmuyor

omercik 5 yıl önce

Problemi tam olarak çözemedim. Yapamadığın şey nedir? @ilkaybaki16

ilkaybaki16 5 yıl önce

Benim HP laptopumun kravyesinden parlaklık düşürme/arttırma tuşları var. Parlaklık düşürme tuşuna baştığımda https://i.hizliresim.com/dvWp7n.png iniyor ama parlaklı sabit kalıyor yani düşmüyor.