Windows 10 da programlarım internete bağlanmıyor

kullanici40447 (1) 5 yıl önce sordu

windows 10 kullanıyorum uzun zamandır son 1 haftadır programlarım internete bağlanmıyor vpn programları olsun avast olsun tekrar deneyin diyor ama chromeden falan sıkıntı yok sebeebi nedir acaba

Toplam 3 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Türkiye'de pek çok VPN engelli maalesef. Engellenmiş olan bi VPN'i kullanıyor olma ihtimalin yüksek.

Psiphon VPN şu an çalışıyor. Onu deneyebilirsin, buradan indir: https://psiphon3.com/psiphon3.exe

Avast'a gelince onu tam anlayamadım. Kaldırıp tekrar yüklemen sorunu çözebilir.

kullanici40447 5 yıl önce

yok bütün programlarda böyle engellenmemiş vpn kullanıyorum yinede bağlantı yok

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

Sistemini bir hafta geriye almayı, yani problem öncesine geri dönmeyi deneyebilirsin:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

kullanici40447 5 yıl önce

o olmaz ya windows güncellemesi yaptım böyle oldu nasıl düzelir başka yolu yokmu

omercik 5 yıl önce

Windows 10 1809 güncellemesini yapınca mı böyle oldu? @kullanici40447

temmuz 5 yıl önce

Bu tür problemlerin çözümü için ya PC başında olacak ve doğrudan tetkikleri yapacaksın yada en kolay yoldan sistemi geri alacaksın. Diğer türlü şunu yap bunu dene gibi çok uğraştırıcı ve başarı şansı az olur. Ama windows güncellemesini yeniden yapmak çokta problem olmaması gerekir. Kolay gelsin @kullanici40447

temmuz 5 yıl önce

Nokta virgül, hiç bir imla işareti kullanmıyorki doğru dürüst anlaşılsın @farurhenho

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Bağlantının türü nedir?

Evden mi yoksa bir ofis ortamından mı deniyorsun? Bu önemli. Bağlantın bir firewall ile denetleniyor olabilir.

Özellikle ofis ortamında kullanıyorsan bağlantını engelleyen bir firewall olabilir ve bu sebepten bahsettiğin programlar internete bağlamıyor olabilir.

Yine evde bir firewall yazılımı kullanıyorsan Chrome haricindeki tüm uygulamaların internete erişimini engellenmiş olabilir

temmuz 5 yıl önce

Bencede bu olabilir @kullanici40447 Eğer PC'de yüklü bir firewall programı / uygulaması varsa (ZonAlarm, Comodo Firewall vb) onların çalışmasını durdur ve yeniden kontrol et.

hakan 5 yıl önce

Windows 10 güncelleme sonrasında uygulamaların internete bağlanmama sorunu yaşayan kullanıcı var mı diye kontrol ettim ama böyle bir şey göremedim. Muhtemelen uygulamaların internete bağlanmasını engelleyen bir yazılım var @temmuz @kullanici40447