Windows 10'da Ses Çıkışını Farklı Ses Aygıtlarıyla Sağlama

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce sordu

Kulaklıktan ve hoparlörden aynı anda farklı ses nasıl olur ?

Toplam 1 cevap

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce cevapladı

Windows 10 1803 sürümüyle birlikte kullanıma sunulmuştur.

Bu özellik ile bir yandan hoparlörden bir yandan kulaklıktan farklı ses elde edebiliriz ; bu şu demek örneğin bilgisayarda bir video açık ve oyundasınız bu durumda hoparlörden video sesini alabilir kulaklıktan ise oyun sesini alabiliriz hiçbir ses karışıklığı olmadan.

Özellik Nasıl Açılır ?

 tuşuna basıp Ayarlar bölümüne tıklayın.

Sistem bölümünden Ses kısmına gelin.

Aşağı doğru inerek Gelişmiş Ses Seçenekleri başlığı altında Uygulama Birimi Ve Cihaz Tercihleri seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerede istediğiniz uygulama için ses giriş ve ses çıkış aygıtını belirleyebilirsiniz.

 >   >

Çıkış ve Giriş bölümlerinden istediğiniz Aygıtı Seçebilirsiniz. ( ben değişiklik yapmadığım için varsayılan durumda )