Windows 10'da Windows Update Hata Kodu 0x80080005 Nasıl Düzeltilir?

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

Bilgisayarımı hiç güncelleyemiyorum ve 0x80080005 hatasını alıyorum güncelleyeceğim zaman ne yapmam lağzım. Virüs taraması fakat hiç bir şey çıkmadı yine aynı hatayı alıyorum. Bilgisayarımı nasıl güncelleye bilirim. Ek olarak güncelleme programı var mı hiç bir türlü çözülemez mi bu sorun. Bu sorunu çöze bilmek için ne yapmam lağzım.

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Bu sorunu ben de yaşamıştım ben şu şekilde çözmüştüm fakat ben 2 yöntemi de paylaşacağım çünkü biri işe yaramaz ise diğerini deneme şansın olur.

1.Çözüm [Kolay yöntem]

  1. İlk olarak şu Update sorun gidericiyi indir
  2. Ardından bu uygulamayı aç ve sorun gidermeyi dene.

2.Çözüm [Bu yöntem CMD ile gerçekleşir]

  1. Windows arama kısmına CMD yaz ve yönetici olarak aç
  2. Ardından altdaki komutları kopyala ve CMD ye yapıştır.
    • net stop wuauserv
      net stop cryptSvc
      net stop bits
      net stop msiserver
      ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
      ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
      net start wuauserv
      net start cryptSvc
      net start bits
      net start msiserver
      pause
  3. ​​​​​​​Bu komutları yapıştırdıkdan sonra işlem bitince bilgisayarını yeniden başlat sorunun düzelecektir eğer düzelmez ise bana ulaşa bilirsin