windows 10 defender "sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatası alıyorum.

ahmetyasin (9) 4 yıl önce sordu

evet sorunum bu youtube ta videonuzu izledim fakat her seferinde yeniden geliyor 2 çözümüde denedim sonuç hep aynı.

(ekleme: bilgisayarıma bir virüs bulaşmış cpu ve ram kullanımı çok yüksek %70 seviyesine çıkabiliyor.

onunda ss'ini bırakıcam çözümü varsa onun içinde yardım edebilir misiniz?)

Toplam 2 cevap

gorele28 (387) 4 yıl önce cevapladı

Merhaba ben gorele28 ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Bunu deneyebilir misin?

- Windows Tuşu ve S tuşlarına aynı anda basın arama yerine Komut İstemi yazıp sağ tıklayın ve Komut İstemi (Yönetici) seçin.
- Bu komutu yazın ve Enter tuşuna basın:
[kod] REG DELETE "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender" /v DisableAntiSpyware[/code]
- Onay için Y yazın ve Enter tuşuna basın
- Komut İstem'i kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ekleme bilgisayarında virüs olduğunu söylemişsin o virüsü kaldırmayı dene https://download.eset.com/com/eset/tools/installers/live_eav/latest/eset_nod32_antivirus_live_installer.exe bu linke tıklayıp kur

ahmetyasin 4 yıl önce

ERROR: The system was unable to find the specified registry key or value. bu hatayı verdi

gorele28 4 yıl önce

ekleme yaptım

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Şu yöntemi dene güncellemeler yapacağım.

1.Çözüm:

1- İlk olarak CMD'yi yönetici olarak aç.

2- Ardından şu komutu gir. " REG DELETE "HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender" / v DisableAntiSpyware "

3- Yukarıdaki komutu girdikten sonra YES/NO soruyor sen Y tuşuna bas ve enter tuşuna bas.

2.Çözüm:

Eğer ek bir antivirüs programı kullanıyorsan onu kaldırmayı dene.

3.Çözüm:

Temiz ön yükleme yapmayı dene.

Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

4.Çözüm:

Bilgisayarını güncellemeyi dene.

5.Çözüm:

1- CMD'yi yönetici olarak aç

2- Ardından alttaki komutları teker teker yaz ve enter tuşuna tıkla.

regsvr32 softpub.dll
regsvr32 wintrust.dll
regsvr32 initpki.dll
regsvr32 wups.dll
regsvr32 wuweb.dll
regsvr32 atl.dll
regsvr32 mssip32.dll

3- En son olarak bilgisayarını yeniden başlat