Windows 10 format atmadan Windows 7 yapılır mı?

dellow38 (1) 5 yıl önce sordu

İşyerinde kullandığım dizüstü bilgisayarım win10 orjinali win7 idi son zamanlarda aşırı kasmasından dolayı rahatsızım. Format atmadan win7 ye geçirebilirmiyim . İçerisindeki dosyalarımın gitmemesi lazım

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Windows 10 ve Windows 7 tamamen farklı işletim sistemleri. Bu sebepten format atmadan Windows 10 - Windows 7 dönüşümü yapmak mümkün değil.

Windows 7'den Windows 10'a geçtikten sonra 30 gün içinde eski sürüme dönmek mümkün oluyordu. Tabi yükseltme yaptıysanız. Temiz kurulumda bu mümkün değildi.

Dökümanların yedeğini almak mümkün ama programları bu şekilde yedekleyemezsiniz. Tabi bu da format atarak yüklemeyi kaçınılmaz kılıyor.