Windows 10 gece ışığı ayarı nasıl olmalıdır?

yotu (9) 6 yıl önce sordu

Windows 10 öncesi F.lux adlı bir programı kullanırdım. Akşam olunca, ekran otomatik sararırdı. Şimdi Windows 10 kullanıyorum, kendi gece ışığı var. Ve son sürüm ile gece ışığı ayarlanabiliyor. Gece ışığı ayarları nasıl olmalıdır, en iyi ve sağlıklı. Odam karanlık, ekran direk yüzüme vuruyor, gece ışığım açık, ama ayarlı değil.

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Gece ışığı ayarını siz kendinize göre belirleyin. Eğer bilgisayarınızın konum özelliği açıksa otomatikmen gün batımına göre kendi kendini ayarlar. Örneğin bulunduğunuz bölgede akşam saat 17:00 gibi gün batımı yaklaşıyorsa otomatikmen o saatte gece ışığı özelliği aktifleşebilir.

Bunun yanında hangi saat etkinleşip hangi saat kapanacağını da siz belirleyebilirsiniz. Yani bu tamamen size kalmış bir şey. Ben hiç kullanmıyorum şahsen, onun yerine geceleri parlaklığı %0'a düşürüyorum.

Parlaklık ayarını değiştirmek için:

Sağ alt köşedeki batarya simgesine tıkladığınızda Parlaklık ayarı karşınıza çıkar. Buradan değiştirilebilir.

yotu 6 yıl önce

Parlaklığı nereden ayarlıyorsunuz?

omercik 6 yıl önce

Sağ alt köşedeki şarj simgesine tıkla, oradan ayarlayabilirsin. @yotu

yotu 6 yıl önce

Benim masa üstü :D

omercik 6 yıl önce

Farketmez. Windows 10 her yerde aynı. Sağ alt köşede batarya işareti var, ona tıkladığında parlaklık ayarı çıkar. @yotu