Windows 10 Grounded Crashing çökme sorunu

darkcrak (5170) 3 yıl önce sordu

Grounded Crashing açmaya çalıştığım zaman oyun çöküyor ve tekrar açmaya çalışıyorum ve tekrardan çöküyor ne yapmam gerek

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Grounded Crashing oyunu daha erken erişimde olduğu için bir çok hatayıda beraberinde getiriyor yani tam sürüme geçene kadar geçici çözümler altta belirttiğim adımlar. Eğer sorununuz çözülmez ise benimle veya uzmanim.net'de sor kısmına sorununuzu yazabilirsiniz.

1.Çözüm:

Grounded Crashing oyunu şu özellikler ve üzeri bilgisayarlarda çalışmaktadır.

Eğer bu özelliklere sahip bir cihazınız yani bilgisayarınız yok ise oyun büyük ihtimalle açılmayacaktır.

2.Çözüm:

Eğer antivirüs programı kullanıyorsanız geçici olarak devre dışı bırakın veya bilgisayarınızdan kaldırın çünkü antivirüs programları Grounded Crashing'in dosyalarını virüs olarak algıladığından direk olarak antivirüs programları etkisiz hale getiriyor oyunun dosyalarını ve oyunun çökmesine sebep oluyor bu yüzden antivirüs programınızı devre dışı bırakmanızda fayda var.

3.Çözüm:

Ekran kartınızın güncel olduğundan emin olun.

NVIDIA ekran kartı güncelleme | En Kolay Yöntem

AMD ekran kartı güncelleme nasıl yapılır?

4.Çözüm:

Birçok oyuncu Grounded Crashing'in DirectX 12'de çöktüğünü söylüyor fakat DirectX 11'de çökmediğinide söylüyorlar. Oyunu Grounded Crashing'i DirectX 11'de çalıştırmak için alttaki adımları izleyin.

  1. İlk olarak Steam'ı açalım.
  2. Ardından Kütüphane'ye tıklayalım.
  3. Oyun listesinde Grounded Crashing'yı bulalım ve üzerine sağ tıklayıp  Özellikler'e tıklayın.
  4. Ardından gelen ekrandan'da Başlatma Seçeneklerini Ayala'ya tıklayalım.
  5. Başlatma Seçeneklerini Ayala'ya tıkladıktan sonra ekrana gelen satıra'da şunu yazın -dxlevel 110 ve tamam'a basıp işlemi bitirin sonra oyuna girmeyi deneyin.