Windows 10 güncelleştirme eksik dosya sorunu

oddyn (1) 3 yıl önce sordu

Win 10 64bit işletim sistemine sahibim. Güncelleştirme geldi ve güncellemeyi açtığımda eksik dosya diyor ve güncellemeyi yapmıyor. Yapabileceğim birşey var mı?

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Öncelikle Başlığa Acil vb tarzı şeyler yazmamanız gerekir, "Acil" Gibi ithamlarda bulunmak bencillikdir, lütfen bu tür ithamlarda bulunmayalım.

Sorunla ilgili yapman gerekenler;
CMD'yi yönetici olarak açıp sfc/scannow yazıp, işlemin bitmesini bekle. İşlem bitince yeniden başlat.

CMD'yi yönetici olarak açıp sırasıyla;

  • netsh int ip reset a.txt
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset Proxy
  • netsh advfirewall reset
  • ipconfig /flushdn

Bunları yazın.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları sırasıyla gir.

  • Dism /Online /Cleanup-image /Startcomponentcleanup
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Buradan dosyayı indirip " Yönetici olarak " çalıştırın. İşlem bitince sistemi yeniden başlat. ( " VirüsTOTAL LİNK " )
Buradan başka bir dosyayı indirip "  Yönetici olarak " çalıştırın. İşlem bitince yeniden deneyin.

Sonucu bildirin.

krsn (233) 3 yıl önce cevapladı

linkden update aracını indirip denermisin ?